wordpress hosting vs Basit komut

WordPress.com'da ve WordPress.org arasındaki fark nedir - Bu durum sıklıkla karışıklığa ne oluyor?

Bir basitleştirilmiş versiyonu şudur: WordPress.org bir bilgi ve depo “yazılım kapmak” dir; WordPress.com aynı çekirdek yazılımı kullanır, ancak barındırma hizmetlerinin sağlanması üzerinde duruluyor.

WordPress.org bakış

“WordPress” yazılım herkesin ücretsiz olduğu Kısaca, WordPress.org olduğunu. Aynı ayrı olarak satın alınabilir “prim” eklentilerin bir dizi ek olarak, eklentileri binlerce gider.

Basit gerçeği barındıran wordpress vs Basit komut

WordPress.org “do it yourself” site sahipleri için müthiş bir kaynaktır. destek forumları ve ton ile bilgi, site sahiplerinin yaratıcılık sınırlarına kendi tasarımlarını ve işlevselliği değiştirebilir “nasıl”.

Ayrıca temelleri “ORG” tarafının belgeler ile kaplıdır: WordPress yükleme, vb destekleyen belgelerin ilk yayınlar ve kategorilerinin yer walk-through bir hayır maliyetli hizmettir göz önüne alındığında oldukça iyidir.

emrindedir WP Kodeksi ile, kendi alanınızda yuvarlanan WordPress (yazılım) almak için gereken her şeyi bulmak mümkün olacak - ve birçok web barındıran “tek tık” WordPress kurulum komut dosyalarını çok basit var.

WordPress.org ile Özetle, gökyüzü sınırdır ve üçüncü taraf reklamları kaldırmak için ödemek gerekmez. hiçbir sınırlama ile, çekirdek PHP değiştirmek fantezi jQuery öğeleri ekleyebilir istediğiniz herhangi bir tema kullanın ve / veya istediğiniz herhangi bir eklentiyi kurabilirsiniz.

ve bir ana bedava değil - WordPress'in tek tıklamayla yükleme genellikle kurulum kolay ve hızlı hale ederken eksik tek şey, bir web barındırma gerekir ... Gerçekten var.

Web hosting maliyetleri değişebilir, ancak orta ölçekli sitesine tipik küçük bir “düzgün” WordPress barındırma, 7-15 $ / ay için aralık hakkındadır.

Ayrıca alan adı (: diythemes.com örnek) yıllık yenileme birkaç dolar ödeyeceğim.

WordPress.com bakış

Üzeri WordPress.com'da. İşler biraz ters çevrildiği,. Kurulum bir çırpıda ve web barındırma sağlanmaktadır. Ve her zamanki yıldız sayarak, barındırma ücretsizdir!

Hiçbir ekonomik barındırma artıları açıktır. Kenara kaliteli barındırma hizmetleri dışında, ayrıca bazı WordPress.com eklentileri ve hizmetler bulunamadı Başka yerde (veya hemen değil) pişmiş-spam koruması, otomatik yedeklemeler, otomatik güncellemeler, kanıtlanmış güvenlik almak ve edersiniz.

Bu iyi haber.

Birincil “eksileri” PHP kaynak kodunu değiştirmek olamayacağını vardır (hatta “yeni başlayanlar” genellikle bir kaç değişiklik yapmak istediğinizde bulun). Ya, herhangi eklentileri yükleyemezsiniz - WordPress.com'da mevcut eklentileri olmasına rağmen, bunların bir kısmını temsil “19.000 ve sayma” WordPress.org geçerli.

seçeneklerin wordpress hosting türlü vs Basit komut

Eğer 200'e temalar arasından seçim yapabilir getirirken, kendi yükleyemezsiniz - ve bu klişe temalar özelleştirme nispeten sınırlıdır.

yıldız işaretleri hatırla Bunların çoğu bir fiyat etiketi ile gitmesini. İşte bazı dikkate değer olanlardır.

Sizin “alan adı” yani yourthirdchoiceofname.wordpress.com, profesyonelce çalacaktır - O zaman, kendi alan adı satın WordPress.com sistemine eşleyebilirsiniz bile. Bir dersin maliyet, ama biri size de kendi kendine barındırılan WordPress ile olurdu.

Sitenizde üçüncü taraf reklamları görmeye sevmiyor musun? 30 $ / yıl, reklamlar kaldırılabilir.

30 $ / yıl için - Bir “özel tasarım” paket Böyle (hayır PHP, hiçbir FTP) yazı tipini değiştirme ve temel CSS değişiklik yapmayı seçtiğiniz temanın tasarımı üzerinde sınırlı kontrole izin edecektir.

Bağlantılar reklam WordPress.com ve temalar kaldırılamaz. Ekstra depolama 20 $ / yıl başlar. Eğer roll-out için kendi videolarınızı isterseniz, o zaman VideoPress 60 $ / yıl olduğu (not: Youtube gömme VideoPress yükseltme olmadan kullanılabilir).

Prim temalar yaklaşık 45 $ dan 100 $, her değişen, hem de bir fiyat etiketine sahip - ve daha sonra kendi kendine barındırılan gitmek isterseniz bu temalar WordPress.com kapalı transfer edilemez.

WordPress ORG veya COM - Me Daha İyi?

yinelenen bir tema üzerinde iken basit bir gerçeği tanımak için her zaman önemlidir olsa, maliyet, kararınızda birincil faktör olmamalıdır - Dönem - sizin için ne ödeme olsun.

bu durum yönetilen WordPress barındırma (bu .org türüdür) veya (at başlar) ücretsiz WordPress.com barındırma olsun, bir noktada, oynamak ödeyeceksin.

En kendi kendine barındırılan WordPress (ORG tür) siteler “orada burada” sahip olmamasına rağmen isteğe bağlı maliyetler gitmiyor seçeneklerin türlü, web hosting yılı “reklamları öldürmek” WordPress.com yukarıdaki ile belirtildiği WordPress.com'da “kaydet” - şey, kendini barındırma (hafifçe) olma eğilimindedir eğer daha pahalı.

paradan değil, yani ne karar faktör olmalıdır?

Basit - o da sensin. Bu işlem, site, marka, ve sesidir. karar noktası kendini sergilemek isteyen nasıl.

blog veya kişisel sitelerin belirli türleri için, WordPress.com barındırma düşüncelerinizi, görüntüleri paylaşabilir ve başkalarıyla bağlantı için ucuz bir yöntem sunmaktadır. Özel bir “Aile” site planlıyor musunuz? serbest, veya neredeyse serbest için, muhtemelen beceriksiz “alan” ismini, tasarım sınırlamaları ve genel “reklam ve bağlantı” dağınıklığı göz ardı edebilirsiniz.

Portfolyonuz, bir endüstri blog, bir iş - - Profesyonel bir site çalıştırırsanız Öte yandan, o zaman çok daha büyük olasılıkla toplam barındırma, reklam, marka üzerinde kontrol ve daha ihtiyacımız istemek için vardır. Hiç Tez duymak - Sen harika bir çerçeve almak isteyeceksiniz? - yanı sıra ihtiyaçlarına hizmet eklentileri.

veya dalmaya yanlısı bir işe - - sesinize ve markanın en iyi şekilde yararlanmak, ayrıca dalmak istiyorum ifadesini doğrudan FTP, PHP içine ve üstüne fokurdayan sitenizi getirebilir tüm diğer öğeler.

Eğer herhangi bir zamanda kendi kendine barındırılan platformuna geçiş olabilir - profesyonel anda WordPress.com ile barındırma iseniz, endişelenmeyin.

Kullanıcı Kılavuzu Ara

İlgili Makaleler

Sürüm barındırma wordpress karşılaştırmakWordPress Nedir? İçerik Yönetim Sistemi (CMS) ile bir web sitesi Bina yönlülük ve basitlik değer küçük işletme sahipleri için giderek daha popüler bir seçenektir. Ve biri ...
Dotclear veya wordpress barındırmaWordPress Nedir? İçerik Yönetim Sistemi (CMS) ile bir web sitesi Bina yönlülük ve basitlik değer küçük işletme sahipleri için giderek daha popüler bir seçenektir. Ve biri ...
Kalp internet barındırma şablon wordpressWPHeart.com basit bir amacı ile WordPress hayranları tarafından oluşturulan basit bir WordPress sitesidir; ‘Normal’ Kullanıcılar WordPress en iyi şekilde yardımcı olmak için! site içeriği çalışan insanlar tarafından yazılır ...
barındırma web wordpress pencere takmak birini tıklayınWPBeginner "Barındırma En İyi WordPress? Çoğu zaman gözden kaçan Nasıl Seçilir, web hosting Her başarılı web sitesinin anahtar bileşeni biridir. Ihtiyaçlarınız için barındırma en iyi WordPress seçimi ...
t barındırma wordpress AtWPBeginner "Barındırma En İyi WordPress? Çoğu zaman gözden kaçan Nasıl Seçilir, web hosting Her başarılı web sitesinin anahtar bileşeni biridir. Ihtiyaçlarınız için barındırma en iyi WordPress seçimi ...