Web hosting wordpress çoklu Site alan haritalama

Bu sayfada: Bu öğretici WordPress Multisite yükleme yeni siteler eklemek ve yeni siteye özel bir alan harita yardımcı olacaktır. Bu, bir ebeveyni WordPress yüklemek altında WordPress sitesinde birden çok örneğini oluşturma olanağı verecektir.

Güncelleme: 29 Mart 2017

WordPress Multisite en güçlü özelliği yüklemek tek ebeveyn WordPress altında birden fazla site var yeteneğidir. Bu eğitim WordPress Multisite yükleme yeni siteler eklemek ve yeni siteye özel bir alan harita yardımcı olacaktır.

için wordpress çoklu Site alan haritalama alanı joker karakter barındıran Web senin

İlk adım Kullanıcı Portalı'na yeni alan eklemektir. Bu nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için “Kullanıcı Portal'da Alan Ekle” bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Bir alt alan adı kullanılarak ve birkaç daha kullanmayı planlıyoruz lütfen destek personeli alanlar listesinin her alt alan ekleme ihtiyacını önleyecektir hangi Hesabınızın alan joker karakter etkinleştirebilirsiniz.

Eğer kullanıcı Portal için yeni bir etki alanı ekledikten sonra, şimdi WordPress Multisite yüklemek sizin de site oluşturmak gerekecektir. Bunu yapmak için şu talimatları takip edin:

  1. “Tüm Siteler” gidin. URL /wp-admin/network/sites.php olduğu
  2. Not: Örnek amacıyla, web sitenizin domain.com olduğunu
  3. Üstteki “Yeni Ekle” yi tıklayın. Bu bir anahtar görünümlü simgesinin yanındaki bu.

Bu ekrana yönlendirilirsiniz. Sen üç alan göreceksiniz:

Site Adresi, bir kelime seçin. Do * değil * o zaman www.domain.com.domain.com olur çünkü www.domain.com gibi bir şey seçin. İyi bir giriş, örneğin Dev ve subsite2 olacaktır. (Değil günlüğü, www veya birden kelime sürece herhangi bir site adresi olabilir).

Site Başlığı alt sitenin yeni başlık olacak. Bu sizin gibi herhangi bir değer alabilir ve daha sonra değiştirilebilir.

Yönetici E-posta Müşterileriniz e-posta veya seninki olabilir. Kimi de e-posta yeni oluşturulan alt sitenin paneline erişebilir burada yerleştirilir.

Aşağıda ekrana aldıktan sonra herhangi bir değer değişmez.

Başarıyla Multisite bir alt site yüklemek oluşturduk.

senin alt siteye bir alan eşleme
senin alt siteye bir alan eşleme size Multisite ağdaki bir alt siteyi erişmek için farklı Satın alınan alan adı kullanmasına olanak sağlar. Örneğin, subsite.domain.com subsite.com olarak erişilebilir.

Bunun için eklenti WordPress MU Alan Haritalama indirmek gerekecektir.

tüm siteler için kullanılabilir böylece, “Ağ Aktive Et” eklentisi gerekmektedir.

eklentisi “Ağ Aktive” Bir kez Eklentinin uygun işlevselliği sağlamak için bazı ek ayarlar yapmanız gerekecektir. Eğer yapılması gereken iki adım vardır, ilk wp-config.php dosyasına aşağıdaki satırı eklemektir.

barındırma

( 'Açık', 'SUNRISE') oluşturmaktadır;

İkinci adım SFTP yoluyla / wp-content / plugins / wordpress-mu-alan-haritalama / klasör erişmektir. Orada, sen adlı bir dosya göreceksiniz. sunrise.php. / Wp-content / dizini içine bu taşıyın.

Diğer adımlar genellikle gereklidir ama bizim platformu üzerinden geri kalanını yönetmek.

eklenti kurulumu tamamlandıktan sonra, Alanlar sayfasına gidin. Burada onunla ilişkili URL yol:
/wp-admin/network/settings.php?page=dm_domains_admin

bölüm “Arama Domains” Ignore ve “Yeni Domain” üzerinde durulacak.

Öncelikle az önce oluşturduğumuz site için Sitesi kimliğini bulmak gerekir. Bu kolayca “Tüm Siteler” ekranına gidip “kimlik” sütununda sayı bularak yapılır.

Site Kimliğine not edin ve Alan Haritalama sayfasındaki Site Kimliği metin kutusuna yerleştirin.

, Alt sitenin ile ilişkili istediğiniz etki alanını ekle işaretli İlköğretim metin kutusu tutmak ve Kaydet'i tıklayın.
Daha sonra altta Şuna buna benzer bir şey görmelisiniz:

Artık başarıyla yeni oluşturulan alt siteyi “Alan Mapped” var. Bu işlem otomatik olarak site tarafından kullanılmak üzere, WP Motor Kullanıcı Portal için yeni Mapped Domain ekler.

Madde Hızlı İpuçları

Sadece Multisite bir "Süper Yönetici" Bu tür değişiklikleri yapmak mümkün olacak.

İlgili Makaleler

Wordpress çoklu alan barındırmaKullanıcılarımızın çoğu hızlı güvenle kendi başlarına birden WordPress siteleri yönetmek için öğrenirler. Hatta bazıları müşteriler, arkadaşlar ve aile için WordPress siteleri yönetmeye başlayın. Son zamanlarda, kızımız biri ...
SSL çoklu sitesi barındırma wordpressAçıklama logins hep ana etki alanının alt etki alanındaki SSL ile yapılır sağlar, ancak özel alan adları erişimin her zaman sertifika hataları önlemek için, HTTP üzerinden yapılır. WordPress için ...
Hostmonster çoklu sitesi barındırma wordpressWordPress 3.0 itibariyle bir Ağ Oluştur. Eğer çoklu özelliğini kullanarak sitelerin bir ağ oluşturmak için yeteneği var. Bu makalede, bir çoklu ağ oluşturmak için talimatları içerir. Bir ...
Inmotion hosting wordpress çoklu sitesi kurulumuWordPress 3.0 itibariyle bir Ağ Oluştur. Eğer çoklu özelliğini kullanarak sitelerin bir ağ oluşturmak için yeteneği var. Bu makalede, bir çoklu ağ oluşturmak için talimatları içerir. Bir ...
Wp-signup.php wordpress çoklu sitesi barındırmaEğer gerçekten bir şebekeyi gerekiyor mu? Bir çoklu ağdaki siteler çok WordPress.com ayrı bloglar gibi, ayrıdır. Bunlar diğer tür şeylerin gibi birbirlerine bağlı değildir ...