Nginx hosting wordpress

Bu Austin W. Gunter, WP Motorunuzun Yönetilen WordPress Hosting Platformu Marka Elçisi yazılı bir misafir yazıdır.

WordPress gelişim başından beri Apache ile iç içe olmuştur. WordPress Apache sunulmasını istediği inşa edilmiştir. Son zamanlarda Nginx bilinen tüm trafiğin 11.4 den% trafiğine hizmet etmek üne yükseldi.

Automattic Nginx için WordPress.com üzerinde taşındı ve WP Motoru gibi WordPress ana yönetilen ve ZippyKid yanı teknolojisini geliştirdik. WordPress.com alenen onlar saniyede istekleri yüzbinlerce hizmet veren sunucuların binlerce belirtmiştir. Ben karmaşık sunucu teknolojisi hakkında konuşurken günlerimin çoğunu harcamak, ama insanlar bunu kullanarak ve ne ödünleşmeler buna ve Apache arasındadır neden Nginx, serin neden, konuşma açısından, aslında açıklamak için iyi bir kaynak bulamamıştı. Bu yazı, bir kendileri “nasıl” isteyebilirsiniz millet yüklemeye sağlamak, Nginx yüksek bir seviyede ne olduğunu değil açıklamaya yöneliktir.

Nginx C10k eşzamanlı açılımı barındırma wordpress paylaştı

Öncelikle, Nginx ve Apaçi eşit değildir, ama onları farklı kılan? Böyle bir post HackerNews veya Reddit ön sayfasını yaptığında eşzamanlı istek şiddetli saldırısı hizmet olarak - ne Nginx yüksek performanslı web barındırma görevlerini yerine getirmek için uygun hale getirir? Ne hala için Apache gerekiyor?

CK10 Sorunu

Nginx, kısmen, geliştirilen C10k sorunu çözmek için ya da web sunucu yazılımını optimize aynı anda müşterilerine çok sayıda işlemek için. C10k eşzamanlı on bin bağlantıları için duruyor. Bir blog yazısı HackerNews veya Reddit ön sayfasını çarptığında, binlerce ziyaretçinin aynı anda sitenizde varabiliriz. Nginx olay tabanlı ve eşzamanlı isteklerine yanıt vermeyi harika.

Eşzamanlı Bağlantı

Nginx düşük CPU kullanımı ile eşzamanlı bağlantı binlerce işlemek için tasarlanmıştır. Bu bir engellenmeyen evented I / O kullanarak bağlantıları işlemek için tek bir işlem (veya işlemler az sayıda) kullanılarak, olay odaklı web sunucusu. Apaçi birkaç Çoklu İşleme Modülleri ( “MPM”) vardır, ancak çoğu Linux sistemleri için, Apache'nin varsayılan “Prefork” MPM olduğunu. Apaçi PHP kullanarak sürece “işçi” MPM kullanılmasını önerir - PHP parçacığı güvenli değil çünkü. bir kod parçası, sadece aynı anda birden fazla ilmek güvenli yapılmasını sağlayacak şekilde bir paylaşılan veri yapılarını işliyorsa, iplik güvenlidir. Nginx olay tabanlı”tasarımı ve birçok eşzamanlı bağlantı ile hızlı veri sunulmasına olanak tanır, ancak PHP işlemek için Apache'nin yeteneğini feda

Ayrıca, Apache bunu çalıştırmak için CPU vardır ve Apaçi süreçleri masraflı kaç konu ile sınırlıdır. süreç başına 50-300MB anda, eşzamanlı süreçler sonra, varsayılan 256 olduğunu, Apache performansı düşecektir. Nginx, diğer taraftan, asla yeni konuları veya işlemleri yumurtlama, bellek 2MB hakkında kullanılarak 10.000'in eşzamanlı bağlantı işleyebilir. Bu saçma sapan ölçeklenebilir bu.

barındırma

Statik Varlıklar

Nginx statiği hizmet kralıdır. Apache bir görüntü isteği sunmak için belleğe mod_php yüklemek zorunda olduğunda, Nginx doğrudan onun I / O hızlı yanan ile tarayıcıya vb görüntüler, javascript, css, html, gibi statik teslim edecek. Kavramsal olarak, Nginx sadece çalıştırmak için çok az kaynak gerektirir, bu yüzden de asla bunu işleyerek veriyi aktarır.

Öyleyse nasıl Nginx ile WordPress PHP çevirebilirim? Apache sıklıkla süreçleriyle PHP demetleri, ancak PHP işlemek için, Nginx FastCGI, PHP-FPM veya HTTP gibi harici bir süreç ile eşleştirilmiş olması gerekir. Bu oldukça kolay yapılabilir. Dahası, ayırma prosesleri tarafından biz aslında Nginx ile daha hız artışı görebilirsiniz. Bu dışarıdan PHP işlemek için isteklerini iletmek ve tarayıcıya geri yanıt gönderir.

Ayrıca, bu çeşitli sunuculardaki farklı istekleri işlemek üzere yapılandırılabilir. onlar istek yığılmasını azaltmayı hangi sunucu, gidin istekleri belirtebilirsiniz; çünkü bu, web barındırma veya sistem yöneticisi için çok önemli. Aynı zamanda sunucu ve uygulama süreçleri ayrı ayrı yeniden başlatılması anlamına gelir.

vekil Caching

WordPress.com proxy_cache için Nginx yeteneğinin sıkça kullanılmıştır. Sen arka uçta istekleri göndermek için Nginx programlamak, ama yolda geri dışarı sonraki istekler her yeni kullanıcı için Apache geri dönmek zorunda kalmadan sayfayı hizmet edebilir, böylece “X saniye” için diskte isteği tutun olabilir.

3. Taraf Modülleri

Nginx Gördüğümüz, önem kazanıyor ile geliştiriciler biz gerekebilir işlevsellik eklemek biz Nginx içine derlemek olabilir serin modüllerini oluşturmaya başlayabilirsiniz. herhangi bir açık kaynak projesi olduğu gibi, bu modüller olasılıkla web sunucusunda inovasyonun önemli bir kaynak olacaktır.

Bunlar bazı büyük avantajlarıdır. Ama Nginx paylaşılan barındırma çözümleri için uygun bir çözüm olmadığını unutmamak gerekir ve bu trafiğin yüksek seviyede görmüyorum gündelik WordPress bloglar için kesinlikle gerekli değil. az trafik altında, ziyaretçi Apache ve Nginx arasındaki herhangi bir hız farkı fark etmeyebilirsiniz. Sen birgün trafik artış gözlemleyebilir ve alt 1.5seconds de sitenizi birkaç yükleme sayfaları saklamak istediğiniz bekliyorsanız Nginx kapalı WordPress hizmet etmek istiyorum. Yük nginx olay bazlı işlem altında, yetenek hızla statiği hizmet etmek ve proxy_cache istekleri o CPU 2MB üzerinde onlarca bağlantıları binlerce hizmet etmek yetenek kazandırır. Aynı trafik Harakiri işlemeye Apache neden olur.

Nginx böylece ölçeklenebilir olduğundan, Automattic, WordPress.com, WP Engine veya ZippyKid gibi Yönetilen WordPress barındıran ve PHP hizmet etmek genellikle Apache ile birlikte, teknoloji benimsedik ve onlarca etki binlerce için kitlesel ölçeklenebilir barındırma sağlamak için bunu kullanıyor. Apache hala karmaşık isteklerini işleme yerdir, ancak Nginx ölçeklenebilirlik ile takip edemiyorum.

Siteniz ne çalışıyorsa? WordPress hizmet etmek Nginx yükleme düşündünüz mü? Beni Kullanmakta olduğunuz yorumlarda bildirin.

Benim RAM tahsisi üzerinde gitseydin diyerek benim ana bilgisayardan e-postaları alma yorgun büyüyen sonra birkaç hafta önce Nginx geçildi. Sitemi yapılandırmak için çalışıyor Harcanan saat ağır Apache trafik ama önbelleğe hiçbir miktarı ile başa çıkmak için .htaccess ince ayarlar, bir fark yaptı. Nginx hesabına geçildi, temel .conf oluşturulan ve geri bakmadım. RAM kullanımı kontrol altında ve site daha duyarlı olduğunu. Parlak.

Ben bir yıl önce Nginx geçti. Çok projeye ilgilendiðim ve Lighttpd'ye gibi değildi.
Nginx sadece fantiastic olduğunu ve kesinlikle gitmek yoludur ortaya çıktı.
Apache ile Yönlendirme istekleri günümüzde bana biraz aptal feeld ...

Anlıyorum. (Bunlardan kuyu aslında ton) bazı siteler vardır Yani bu yüzden onlar Apache üzerinde çalışan rağmen var, hala NGIX ile olanlara göre daha iyi bir performans sergiliyor.
Bu arada ne LiteSpeed ​​olacak? LiteSpeed ​​çalışan wordpress bir yorum? LiteSpeed ​​onlar Apache daha hızlı 6 kat iddia

Ben Nginx Apache daha değil wordpress web sitesinde daha iyi performans sanmıyorum. PHP ve Apache kardeş gibidir ve birçok komut ilk tercihi web sunucusu olarak Apache ile yazılır, tek sorun Nginx ‘modern’ ve gerçekten iyi trafik patlaması kolları ederken, Apaçi ‘antik’ kalır ve her zaman tüm yuvarlak performansına hedef olduğunu. Trafik patlamasının sorunu yük dengeleme ile ele alınabilir. hepsi yuvarlak performansları var içinde çünkü Apache gibi. WordPress onlar Nginx karşı bir şey var ama Apache hala ilk tercih olmaya devam ettiğini cesaretle söylemek başarısız değildir - codex.wordpress.org/Nginx

Eğer Nginx gerçekte ortamda iyi ya da kötü performans görmek için herhangi bir performans kıyaslama çalıştırmak mı? Bunu düşünmek ve hissetmek bir şey, ama bunu test etmek başka şey.

Biz burada WPForce.com üzerinde Nginx kullanmak ve Apache hiç bizim için mi daha çok daha iyi, gerçekten iyi çalışır.

WordPress.com internette WordPress'in en büyük tek montaj olma - Aynı şekilde, WordPress.org ve WordPress.com hem Nginx üzerinde çalışır.

Bu yüzden son zamanlarda başka bir ana bilgisayardan göç etti. Önceki konak Apache benim WP sitenin yayınına vardı. Ben yeni ev sahibi de ayarladığınızda, varsayılan Hızlı CGI (ve nginx sanırım) idi ve fark veya fark dikkat etmedi.

Her şey yeni VPS üzerinde ince ve hızlı koşuyordu, ama bir kaç gün sonra ben “502 hatalı ağ geçidi hatası - nginx” karşılaşmaya başladı hataları. Ben bir blog yazısı gönderme ve tıklaması am zaman ben hala o yazı yayınlayabilir “önizleme”. Olur, ama kırık sayfanın parçaları bir sürü (vb çeşitli php çağrılar,) vardır yapmak ama ne zaman sonrası var ve inceliğini.

Bir önceki noktaya geri siteyi geri yükleyebilirsiniz ve o zaman bir kaç mesaj (veya gün), ve problem döner için sorunu giderir.

Ben 3 yeni eklentileri göç (güvenlik, AdRotate ve süper önbellek) ekleyin yaptı. O sorun olup olmadığını görmek için güvenlik ve AdRotate eklentileri kaldırarak denedim ve sorun devam. Ben kaldırmadığı tek süper önbelleğidir.

Bu 502 hatalı ağ geçidi hataları neden ne olabilir üzerinde herhangi bir fikir? apache çalışırken bu yoktu.

İlgili Makaleler

MAmp sunucu barındırma wordpress yaşamakMerhaba, ben MAMP kullanılarak inşa ve sonra canlı bir sunucuya aktarılan bir WordPress site ile son zamanlarda bazı sorunlarla karşılaştığını başladık. Ben bir site inşa ediyorum ve başlatın o zaman gayet iyi görünüyordu ...
wordpress avustralya için barındırma WebEğer hızlı ve duyarlı bir web sitesi istiyorsanız, o kadar yakın olduğun yerde sen çevrilevilebilecekleri gibi barındırması gerekir. Bir siteyi görüntülerken, ileri geri sunucudan istekte ve daha uzakta ...
wordpress eklentileri vs Öz barındırmabunu yapmalıyım zaman avantajlı olduğunu neden, ne anlama geldiğini ve: Tim Dorr / Flickr sizin yazar web sitesi, daha kafa karıştırıcı konulardan birini kuran gelir ile kendi kendine barındırmayı olduğunu. Ne...
wordpress avustralya hayvanat bahçesi için en iyi barındırmaBugün hosting firmaları tamamen bir performans açısından ölçmek üst WordPress'in kaç bakmak istiyorum. Şimdi hızlı sunucuları sahip olduğunu itiraf için ilk olacak ...
Skadate wordpress için gereksinimleri hostingWordPress çalıştırmak için biz ev sahibi destekler tavsiye: Bu gerçekten bu kadar. Biz WordPress çalıştırmak için en sağlam ve featureful sunucuya ancak PHP destekleyen herhangi bir sunucusu olarak Apache veya Nginx tavsiye ...