Inmotion hosting wordpress çoklu site kurulumu

Bir Ağ Oluşturma

WordPress 3.0 itibariyle. Eğer çoklu özelliğini kullanarak sitelerin bir ağ oluşturmak için yeteneği var. Bu makalede, bir çoklu ağ oluşturmak için talimatları içerir.

Bir çoklu ağ WordPress.com kendi kişisel sürümüne çok benzer olabilir. ağınızın Son kullanıcılar WordPress.com son kullanıcıları talep üzerine bloglar oluşturabilmeniz gibi, talep üzerine kendi sitelerini oluşturabilir. Eğer son kullanıcılar talep üzerine kendi sitelerini oluşturmasına izin için herhangi bir ihtiyaç yoksa, yalnızca, yönetici, yeni site ekleyebilirsiniz olduğu bir çoklu ağ oluşturabilirsiniz.

barındırma

Bir çoklu ağ hepsi aynı WordPress kurulumunu paylaşan sitelerin bir koleksiyon. Onlar da eklentileri ve temaları paylaşabilirsiniz. onlar paylaşılan kurulum içinde medya yüklemeler için ayrı bir dizin var ancak ağda siteler tek tek, bunlar sunucuda kendi dizinleri yok anlamında sanal siteler ve bunlar veritabanında ayrı tablolar var.

NOT: Şu anda WordPress MU çalıştırıyorsanız. Bu adımları tamamlamak için gerek yoktur. Ağ zaten etkinleştirilmiştir. Eğer 3.x dalına sürüme geçirdikten sonra, Multisite için .htaccess kuralları güncelleme istenir. WordPress 3.1 sürümü itibariyle, el WPMU yükseltmeniz gerekir. Artık Multisite için WPMU taşınmaya otomatik geçiş aracını kullanabilirsiniz.

Adım 0: Başlamadan Önce

Tipik bir tek WordPress yüklemesi ile karşılaştırıldığında bir ağ kurulumu ek konuları vardır. Eğer alt alanları veya alt klasörler ve bunları nasıl yönetmek istediğiniz kullanmak istiyorsanız karar vermelisiniz. temaları ve eklentileri yükleme farklıdır: örneğin, bir ağın her bir site hem etkinleştirmek, ama ikisi de yükleyebilir.

Bu kılavuz Mevcut WordPress kurulumda manuel WordPress Multisite yükleme açıklanır. BitNami edinilebilir hazır çalıştırmak paketler de vardır.

Adım 1: WordPress hazırlayın

Bir ağ oluştururken Mevcut WordPress sitesi güncellenecektir. Bu sürece taze yüklemek ve siz lütfen yedekleme veritabanı ve dosyaları kaybedecek bir şeyimiz yok.

Oldukça Kalıcı bağlantılar tek WP örneği üzerinde çalışmak emin olun.

Ayrıca tüm aktif eklentileri devre dışı bırakın. Ağ oluşturulduktan sonra tekrar etkinleştirebilirsiniz.

2. Adım: Multisite izin ver

Ağ Kurulumu menü öğesi etkinleştirmek için, öncelikle wp-config dosyasında Multisite tanımlamanız gerekir.

wp-config.php açın ve yazan yere yukarıdaki bu satırı ekleyin / * Hepsi bu, düzenleme dur! İyi bloglamalar. * /. her yerde söylemek etmezse, o zaman bir yerde gerektiren veya dahil ile başlayan ilk çizginin üzerinde satır ekleyin.

wordpress çoklu sitesi kurulumu barındırma Inmotion

Devam etmek tarayıcınızı yenilemeniz gerekir.

Adım 3: Bir Ağ Kurulumu

Bir önceki adım Araçlar menüsünde Ağ Kurulumu öğesini sağlar. WordPress Sitelerinin Ağı Oluşturulması ekranına gitmek için o menü öğesini kullanın.

Araçlar Ağ Ekranı

WordPress Sitelerinin Ağı Oluşturulması ekranın bir örneğini görmek için, Yönetim> Araçlar> Ağ Kurulumu bak. Ekran her koşulda tam olarak aynı görünmüyor. Gösterilen örnek localhost'tan bir yükleme içindir. hangi seçenekler kısıtlar.

senin Ağına Sitelerinin Adresleri

Sen varolan ayarları seçiminizi kısıtlamak dışında alt etki alanları ve alt dizinleri arasında seçim verilir.

Bir veya diğer seçmelisiniz. Ekranda tavsiyelerimize rağmen, kurulumdan sonra başka bir seçenek kullanmak için ağınızı yeniden yapılandırabilirsiniz, ancak bunu yeniden yapılandırma kolay olmayabilir.

Sadece ekranda olabilir tavsiyelerimize rağmen, talep üzerine etki tabanlı siteler için joker DNS gerekir.

  • Alt etki - on-demand siteleri alt etki alanları kullanan bir etki alanı tabanlı ağ
  • Alt dizinleri - on-demand siteler yolları kullanan bir yol tabanlı ağ

Bunlar otomatik olarak doldurulur, ancak değişiklikler yapabilir.

Server WordPress kurulumunu erişmek için kullandığınız URL'nin alanını Adres. Ağ Adı bir bütün olarak ağınızın başlığı. Yönetici e-mail adresi, bir bütün olarak ağın süper yönetici olarak e-posta adresiniz.

ayrıntıları tekrar kontrol edin ve Yükle düğmesine basın.

sen hiç onlara ihtiyacım yok olduğunda henüz onları yapılandırılmış etmediğim halde yükleyici joker alt etki alanları için bir kontrolü yapabiliriz, ya da: unutmayın. ağınıza geçerli değilse uyarı göz ardı. Joker alt etki alanları hakkında bilgi almak için bir Ağ Oluştur önce Sunucu Gereksinimleri bölümüne bakın.

Adım 4: Ağ etkinleştirme

Araçlar Ağ düzenlendi

Ağınızı etkinleştirmek için WordPress Sitelerinin Ağı Oluşturulması ekrandaki yönergeleri izleyin. Gördüğünüz talimatlar kurulum için özelleştirilmiştir. Onlar burada gördüğünüz örnek olarak aynı olmayabilir.

Bu taze yüklemek ve kaybedecek hiçbir yoksa, mevcut wp-config ve .htaccess dosyaları yedekleyin.

İki adım vardır:

1. ekstra çizgiler, 2. Adımda satırı eklendi sadece nereye peşine wp-config.php dosyasına belirtilen satırları ekleyin: Multisite izin verin. Eğer bir .htaccess dosyası yoksa 2. ardından wp-config.php dosyasıyla aynı dizinde oluşturun .htaccess dosyasına belirtilen satırları ekleyin. Eğer ZATEN Bir .htaccess dosyası varsa, bu yenileriyle varolan herhangi WP satırları değiştirin. Bazı durumlarda da dosyanın başında Options FollowSymLinks eklemek gerekebilir.

Bu adımları tamamladıktan sonra, tekrar verilen bağlantıyı kullanarak giriş yapın. Giriş yapmak için lütfen tarayıcınızın önbelleğini ve çerezleri temizlemek gerekebilir.

Adım 5: Ağ Yönetici Ayarları

WordPress araç çubuğunun sol tarafında, Sitelerim şimdi ikinci öğedir. Orada, tüm siteler kullanışlı uçma menülerinin yanı sıra bir Ağ Yöneticisi menü öğesiyle, listelenmektedir. Ağ Yönetici altında Ağ Pano ekranına gitmek için Pano öğesini kullanabilirsiniz.

ağ seçeneklerini yapılandırmak için Ayarlar Ekran gidin ve Siteler sitelerinizi yönetmek için Ekran.

Daha fazla bilgi için, bkz: Ağ Yönetici

Adım 6: Yönetim

Eğer nedeniyle Multisite ek karmaşıklığı, ağın ileri yönetimi hakkında bilmeniz gereken bazı noktalar vardır. WordPress aşina bile, Multisite Ağ İdaresi konumu ve davranışı kafa karıştırıcı olabilir.

giderme konusunda yardım için:

İlgili Makaleler

Inmotion hosting wordpress çoklu sitesi kurulumuWordPress 3.0 itibariyle bir Ağ Oluştur. Eğer çoklu özelliğini kullanarak sitelerin bir ağ oluşturmak için yeteneği var. Bu makalede, bir çoklu ağ oluşturmak için talimatları içerir. Bir ...
Wp-signup.php wordpress çoklu sitesi barındırmaEğer gerçekten bir şebekeyi gerekiyor mu? Bir çoklu ağdaki siteler çok WordPress.com ayrı bloglar gibi, ayrıdır. Bunlar diğer tür şeylerin gibi birbirlerine bağlı değildir ...
Inmotion hosting wordpress çoklu sitesi ağıWordPress 3.0 itibariyle bir Ağ Oluştur. Eğer çoklu özelliğini kullanarak sitelerin bir ağ oluşturmak için yeteneği var. Bu makalede, bir çoklu ağ oluşturmak için talimatları içerir. Bir ...
Hostmonster çoklu sitesi barındırma wordpressWordPress 3.0 itibariyle bir Ağ Oluştur. Eğer çoklu özelliğini kullanarak sitelerin bir ağ oluşturmak için yeteneği var. Bu makalede, bir çoklu ağ oluşturmak için talimatları içerir. Bir ...
Wordpress çoklu alan barındırmaKullanıcılarımızın çoğu hızlı güvenle kendi başlarına birden WordPress siteleri yönetmek için öğrenirler. Hatta bazıları müşteriler, arkadaşlar ve aile için WordPress siteleri yönetmeye başlayın. Son zamanlarda, kızımız biri ...