Sunulan madde joomla hosting

Joomla nedir! Güncelleme Sistemi?

Joomla başlayarak! 1.6, Joomla! Bir güncelleme sistemini özellikli vardır sistemleri güncel tutmak için. Joomla! Güncelleme Sistemi esas Uzantıları Yöneticisi tarafından tahrik edilmektedir. Uzantıları Yöneticisi hakkında daha fazla bilgi için: https://docs.joomla.org/Help36:Extensions_Extension_Manager_Update

Güncelleme bildirimleri

Joomla! Güncelleme Sistemi yüklü uzantıları güncellemek için kullanışlı bir yol sağlar, fakat aynı zamanda yeni sürümleri kullanılabilirliğini bilgilendirmek için uzatma geliştiriciden bildirim sistemi uygular. Bu şekilde, sistem adminitrators haberdar ve sistemi nasıl yönetileceğini seçmek edilebilir.

Tüm geliştiriciler barındıran Sunulan madde joomla için teşvik edilir

Örnek resim: Mevcut güncellemeleri Bildirim

Yeni bir uzantı sürümü kurulduktan: Örnek görüntü

Yeni JED gereksinimi

Yeni Liste Gereksinimi. 10 Ocak 2017 sonrası Cidde yüklenen tüm uzantıları Joomla Güncelleme Sistemi kullanmak için gereklidir. Bu site sahiplerinin daima yüklü uzantıları yeni bir sürümü kullanılabilir olduğunda bildirilir sağlamak için yardımcı olacaktır. güncel uzantıları tutulması güvenliğini artırmak için yardımcı olabilir.

Bu kılavuz, biz ücretli ve ücretsiz uzantılar için Joomla Güncelleme Sistemi nasıl uygulanacağına dair kısa bir ayrıntı içerebilir. Tüm geliştiriciler daha fazla bilgi için Joomla Dokümanlar ziyaret edebilir veya güncelleme sistemini benimsemiş diğer uzantıları zaten nasıl kontrol için teşvik edilir.

uzantıları Daha önce alınmış olan Cidde listelenen ile bu yeni gerekliliği ile uyumlu değilse, bunlar yayımlanmamış olmayacaktır. Uzatma güncelleme sunucularına desteklemediği bildiren, İndir butonuna tıklayarak Bunun yerine, bir pop-up uyarı kullanıcılara gösterilecektir ve bu nedenle elle güncellenmelidir.

Uzantılarınız Joomla kullanmak olmadığını kontrol etmeyi unutmayın! Güncelleme Sistemi.

Joomla Güncelleme Sistemi

Joomla en güçlü özelliklerinden biri! Üçüncü taraf uzantıları ile bunu genişletmek için olasılık. güncellenmiş Bu uzantıları tutmak için, Joomla Güncelleme Sistemi hızla tüm yüklü uzantılarını kontrol ve uzatma yöneticisinden bunları güncellemek için işlemi otomatik olanak tanır.

bakış geliştirici açısından, uzantıları mevcut güncellemelerin bir beslemesine, uzatma bildiriminde yoluyla kaynağına bağlıdır.

Ücretsiz uzantısı veya Ücretli uzantısı: güncellemeleri sunmak için, iki ana kullanım durumları vardır. İlk vaka basittir ve güncellemeleri doğrudan ilk indirme daha aynı indirme akışı üzerinden dağıtılabilir. ödenen uzatma durumda, çünkü güncellemeler bu güncelleme sürecine entegre edilmelidir kontrol etmek, geçerli abonelikler / üyelikleri, daha sonra bir yönteme kısıtlanır.

uzantıların Çıkan madde joomla hosting

Aşağıdaki bölümlerde, uzantıları güncelleştirmeleri dağıtmak için en yaygın uygulamalarımızı açıklamaktadır.

Joomla Güncelleme Sistemi - Ücretsiz uzatma

Bu durumda, Uzatma Güncelleme Sistemi mevcut güncellemeleri yayınlamak için bir URI tanımlamak için apaçık uzantısında etiket eklemek için gereklidir:

Bir güncelleme sunucusu tanımlama

Bu özelliği kullanmak için, bir güncelleme sunucusu uzantının bildirisinde tanımlanmalıdır.

Güncellemeler XML dosyası

Uzatma sunucusu türü geliştiriciler tek uzantının bildiriminden güncellemelerini çekmek için bir uzantının bildirim tanımlamanızı sağlar.

Örnek vaka: Joomla! İnternet linkleri

Şu anda, Joomla! Bağlantıları uzantısı bir üçüncü taraf uzantısından daha aynı şekilde dağıtılır. Bir üçüncü taraf uzantısından daha aynı şekilde güncellenir olduğundan, güncelleme sistemi mükemmel bir referans uygulamasıdır: joomla-uzantılar / weblinks

Bu manifest'te gösterildiği gibi, uzatma güncellemeleri elle tutulan bir XML dosyasından dağıtılır. Eğer bir indirme yöneticisi XML güncelleme akışları oluşturmayı tercih ediyorsanız, birkaç alternatif Cidde bulunabilir.

NOT: Çift targetplatform kontrol

Joomla targetplatform tanımında yeni bir sürümünü algılamaz ortak sorunu.

Joomla Güncelleme Sistemi - Ücretli uzantıların

Bu durum bir Serbest uzantısına benzer. Ancak, ek bir doğrulama kullanıcı güncellemesini almaya hak olup olmadığını kontrol etmek gereklidir. Bu doğrulama çevrimiçi yapılır ve uzatma geliştirici sistemi tarafından desteklenmesi gerekir.

Onun / onu sistemi güncellemek kullanıcıyı tanımlamak için, Joomla #__update_sites ek bir parametre extra_query sahiptir. Bu parametre indirmeyi kabul veya reddetmek için fırsat veren, beyan indirme URL'ye eklenecektir.

Kendi ihtiyaçlarına göre extra_query yönetebilir ve Joomla alan bilgilerde herhangi bir kısıtlama getirmemektedir. Bu URL parametresi olarak geçerli zorundadır.

Örnek vaka: Akeeba Yayın Sistemi ve Akeeba Abonelikleri

Akeeba Yayın Sistemi ve Akeeba Abonelikleri Akeeba uzatma geliştirici kendi uzantılarının yönetimiyle uygulayan uzantılarıdır. Onlar kendi salım sistemine üzerine inşa serbest alternatiflerdir.

Bu bağlamda, bir İndir Kimliği (dlid) güncellendi ve extra_query alanda saklanacak uzantısında tanımlanmalıdır. dlid = 1234567890123456789012: Örneğin.

Joomla güncelleme yöneticisi güncellemesini indirmek için sitenizi çağırdığında, Yükle kimliği içerir. Akeeba ARS ve Subs üyeliğini kontrol ve uygun tepkiyi dönmek için birlikte çalışır.

Üçüncü taraf Güncelleme Sistemlere Dair

güvenli ve rahat bir şekilde güncellemeleri sunmak için oluşturulan Merkezlerinde taraf güncelleme sistemleri, Joomla Güncelleme sistemine benzer gereksinimine uygun olduğu kabul edilir. Amacımız Uzantılar haberdar merkezileştirmektir Ancak: Güncelleme alanı, daha sonra bir üçüncü taraf güncelleme sistemi de Joomla sürüm kullanılabilirlik bilgileri sağlaması gerekir! Güncelleme Yöneticisi. Kullanıcılar durumunu bilmek her uzantıyı ziyarete gerekli olmamalıdır.

Add-ons bir üst uzantı tarafından yönetiliyor uzantıları özel bir durum vardır. Eklentileri, yüklü yönetilir ve Üçüncü taraf Güncelleme Sistemi ile kaldırılır.

uzantıların bu özel tip yana Cidde yayınlanmaktadır ancak Joomla ile entegre olamaz! Güncelleme Sistemi, onlar entegrasyon etme zorunluluğu yoktur. Bu istisna Joomla Installer aracılığıyla kurulabilir değildir ve uzatma özgü uzantıları içerir.

Böyle uzantıları ayrı ayrı bir dava üzerinde onaylanacak.

Örnek Ekran

Uzatma geliştirici işlerini yönetir nasıl idari yönleri JED düzenleyen ne kapsamı dışındadır. O kendi yerel hükümet tarafından uygulanan herhangi bir yasal gerekliliklere içinde faaliyet sağlamak için geliştirici sorumluluğundadır. Biz sadece herhangi bir yerel yasal gereksinimlerini karşılayan emin olmak için yerel bir muhasebeci ve / veya avukat ile danışmanlık önerebilir.

Sen Ücretli Uzantıları onu yönetmek biçimine benzer bir şekilde Güncelleme Sunucuları uygulayabilir - Eğer mevcut güncellemeleri hakkında kullanıcıları bilgilendirmek ve güncelleme web sitesi aracılığıyla onlarla bağlantı aracılığıyla kullanılabilir olduğunu belirten bir mesaj görüntülemek için Güncelleştirme Sunucuları uygulayabilir. Burada anahtar nokta güncellemeleri hakkında kullanıcıları bilgilendirmek için - otomatik bunları sağlamak kararı ya da değil sizin kararınız.

Aynı şekilde, güncelleştirmeleri yönetmek için yardımcı olan bazı indirme yöneticileri vardır, KDV'yi yönetmek için yardımcı olabilir abonelik yöneticileri de vardır. Alternatif olarak, aynı zamanda satış birleştirebilirsiniz e-ticaret platformları vardır.

Bu videoyu izle!

İlgili Makaleler

Pozisyon 7 joomla hostingBu öğretici Joomla 3.x modül pozisyonunu nasıl ekleneceğini göstermek için gidiyor şablonu. Zaten şablonun mevcut modül pozisyonlarını nasıl kontrol edeceğinizi biliyorum. Bu dersimizde gösterecektir ...
joomla için Hosting siteleriJoomla Hosting nedir? Ücretsiz, kolay kullanımlı ve özelleştirilebilir. Joomla site oluşturma seçenekleri çok sayıda sağlar ve en hosting ile kullanılabilir. WordPress sadece düşünün ...
ücretsiz hosting İyi JoomlaJoomla Hosting nedir? Ücretsiz, kolay kullanımlı ve özelleştirilebilir. Joomla site oluşturma seçenekleri çok sayıda sağlar ve en hosting ile kullanılabilir. WordPress sadece düşünün ...
En iyi joomla ücretsiz barındırmaJoomla Hosting nedir? Ücretsiz, kolay kullanımlı ve özelleştirilebilir. Joomla site oluşturma seçenekleri çok sayıda sağlar ve en hosting ile kullanılabilir. WordPress sadece düşünün ...
joomla hosting ile bir web sayfasını oluşturmak için nasıl'; O.write (r); o.close ()> n.prototype.isNullOrEmpty = fonksiyonu (n), geri dönüş (n) 1>, n.prototype.dispatchCustomEvent = fonksiyonu;! Var i = document.createEvent (" CustomEvent "); return ...