alan türü drupal hosting oluşturma

Siteye 8'deki blok blok eklentinin örnekleridir.
Drupal blok yöneticisi @Block Ek Açıklama içeren tüm sınıfları için modüllerini tarar.

Örnek parçası aşağıda özel bir blok tanımlamak için özellikleri "id" ve "admin_label" ile birlikte @Block açıklama kullanır.

daha önce oluşturulan modül iskeletinin içinde dosya src / Eklenti / Blok / HelloBlock.php oluşturun ve aşağıdaki kodu ekleyin. Sen, tabii ki, önbellek yeniden inşa etmek gerekecektir.

Sorun barındırma alan türü drupal oluştur
   

eklemek için 'Merhaba blok' sen Yapısı gidebilirsiniz -> Blok Düzen (admin / yapı / blok) ve mevcut her bölge ile ilişkili 'Place Blok' butonuna tıklayın.

Tüm mevcut blokların bir girişle ilgili bir "Yer Blok" diyalog açılır görünecektir herhangi bir bölge için 'Place Blok' düğmesini tıklayarak. hızla blok bulmak için, sadece 'blok adıyla Filtre' seçeneğini kullanın veya 'Merhaba bloğunu' bulmak için fare kaydırma kullanın. Bu şekilde her yerde sitenizde özel bloğunun herhangi bir sayıdaki örneğini ekleyebilir.

Sorun giderme

sınıf adı ve dosya adı aynı (sınıf HelloBlock ve /src/Plugin/Block/HelloBlock.php) olması gerekir. sınıf adı farklı ise, blok, mevcut blokların listesinde görünür ancak bunu eklemek mümkün olmayacaktır.

Tüm yolları ve dosya adlarını kontrol çift emin olun. Kişisel .php aksi takdirde Drupal tarafından keşfedilen olmayacak, doğru etiketlenmiş dizine (/ src / Eklenti / Blok /) arası olmalıdır.

 • Blok ekranda veya denetleme organı hiçbir hata ile bir bölgede yer başarısız olursa, PHP / Apache hata günlükleri kontrol.
 • Not: Özel bloklarla Twig şablonlarını kullanma

  1. senin .module dosyasında bir _theme kanca ekleyin. 'Block__ gibi tema işlevini adını vermeyin. '- Bu dal şablonlarına herhangi bir değişken aşağı geçmek olmaz. Bunun yerine, önek olarak modül adı kullanabilir.
  2. inşa yöntemi oluşturma dizideki '#theme' kullanın ve '#theme' ile aynı düzeyde değişken alışverişi - '#varname'.

  İlgili Makaleler

  Hızlı bağlantılar modülü drupal barındırma2010 Benjamin Melançon Ekleyen, 12 Temmuz - 23:57 Biz genellikle bazı insanlar ihtiyaç duydukları muhtemel bağlantıların uygun bir blok var ve diğer insanlara bu göstermez isteyecektir. Yapabiliriz...
  Saha araçları drupal barındırmaEtkili bir arama Giriş Bir uygulama geliştirilmesinde en zor görevlerden biridir, ama aynı zamanda pek çok web sitesi ve uygulamaların başarısı için bir anahtar. Bir hızlı arama ve ...
  Özel arama bloğu drupal barındırma26 Mayıs 2015 tarihinde Susan Rosie Gönderen 2015-05-26T14: 28: 40 + 00: 00 Drupal çeşitli bir görüntü için blokları tutan kenar çubuğu, altbilgi ve üstbilgi, dahil olmak üzere birçok bölgelerde bir web sayfası böler ...
  Çoklu siteleri drupal barındırmaBirden fazla Drupal sitesi çalıştırıyorsanız, sen yönetimini basitleştirmek ve çoklu site özelliğini kullanarak sitelerini yükseltebilirsiniz. Çok tesisli tek Drupal'i paylaşmanızı sağlar ...
  Webfm modülü drupal barındırmaKullanıcıların video, ses, görüntü, belge ve metin dahil olmak üzere medya içeriğinin çeşitli farklı türlerini yüklemek sağlayacak bir web sitesi arşiv oluşturma. Ben kullanıcılar için kolaylaştırmak istiyorum ...